Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Відповідь міського голови М.М.Фокшея на запитання представників громадськості та «Народного контролю»

  1. Щорічний звіт міського голови проводиться у березні-квітні поточного року та друкується окремою брошуркою.
  2. Щодо виділення земельних ділянок на вул. Середній, в урочищі Сопка (Зіняків верх), то жителям міста було повідомлено про це через часопис міської ради «Косівський передзвін» №4 від 24.11.2011р. Земельні ділянки депутатам не виділяли. Згідно з чинним законодавством члени родини депутатів мають право на виділення земельної ділянки як і будь-який громадянин.
  3. Сміття — це окрема тема, яку стараємося вирішувати спільно з громадою. Питання вивезення і захоронення твердих побутових відходів неодноразово обговорювали на сесіях міської ради, висвітлювали у пресі, але вирішувалося воно виключно силами міської ради. Закриття ще три роки тому сміттєзвалища, розташованого на території Вербовецької сільської ради, створило проблеми не лише для міста, але і для цілого району. На сьогоднішній день згідно з конкурсом право на вивезення сміття з території міста виграло приватне підприємство «Максим’юк», яке заявило свої вимоги та умови щодо надання послуг (вони були надруковані у часописі «Гуцульський край»). Зараз вивчається можливість щодо співпраці з українсько-чеським підприємством «АУЕ». Пошук місця для захоронення ТПВ на території району ведуть керівники РДА та районної ради.
  4. Згідно з «Правилами благоустрою території міста Косова» кожен підприємець повинен своєчасно, з урахуванням пори року, проводити прибирання прилеглої до об’єкта території та утримання її у належному санітарному стані, а саме: прибирати сміття і сніг, сколювати лід, очищувати дах об’єкта від снігу та льоду. На жаль, не всі підприємці з відповідальністю ставляться до своїх обов’язків, про що неодноразово їм нагадують представники міської ради.
  5. Межі населеного пункту визначено згідно з старим генпланом. Оскільки він застарів і не відповідає сучасним вимогам господарювання, міська рада замовила розробку нового генплану виконавцем якого є державне підприємство Івано-Франківська філія «Діпромісто».
  6. Згідно із Законом України «Про планування і забудову територій», планування території на місцевому рівні полягає у розробленні та затвердженні генплану населеного пункту. Сподіваємося, що така поважна організація як «Діпромісто» завершить у найкоротші терміни виготовлення цього важливого для міста документа, тоді питання такого змісту не виникатимуть.
  7. Чи не найбільшу увагу міська рада приділила за останні роки дитячим дошкільним закладам, адже дитячий садок — це сучасне і майбутнє міста. Велику працю для надання садочкам, як ми кажемо «європейського стандарту», доклали як керівники цих закладів, так і батьки. Міська рада не могла бути осторонь, тому на капітальні ремонти з бюджету розвитку міста протягом 2013-2014 рр. було виділено 1532281грн. Зауважу, що на утримання однієї дитини в дитячому садочку з міського бюджету виділяли 51 грн. у день. Відносно харчування дітей, то сесією міської ради було прийнято фінансування: 7 грн. в день — бюджетні витрати та 7 грн. — батьківська плата, а з червня 2014 р. — за фактом витрат. На жаль, це було помилкою, оскільки галопуюча інфляція щомісяця призводила до здорожчання продуктів харчування, що в свою чергу не було передбачено бюджетом. Слід сказати, що з 1.01.2015 р. дошкільні заклади перейшли в управління освіти.
  8. Земельну ділянку, на якій був розташований кінотеатр, зарезервовано для інвесторів з умовою, що її буде надано для будівництва культурно-мистецького центру. На порядку денному стоїть розбір аварійного будинку старої музичної школи. Підприємцям, які пропонували викуп із земельних ділянок для власних потреб, відмовлено.
  9. Найболючіше питання — дороги. Міській раді частково вдалося зберегти дорожнє покриття на центральних вулицях Косова. Проте через відсутність в області асфальту неможливо провести заплановані роботи в центрі міста та капремонт вулиці Б.Хмельницького. Кошти (550 тис. грн.) згідно з договором з «Облавтодором», були виділені, але не освоєні повністю їхньою дочірною організацією Коломийська ДЕД. Найбільш прикро, що неосвоєні 330 тис. грн., «з легкої руки» виконавців забрано назад у бюджет держави.
  10. Протягом останніх двох років проведено освітлення вул. Я.Мудрого, Яблуневої, А.Павлик, Каменярів, Огієнка. З метою якісного освітлення вулиць міста додатково підключено цілий ряд нових світильників та проведено заміну ламп на більш ефективні. Розроблено проектно-кошторисну документацію освітлення Братської могили, вул. Гоголя, Небесної Сотні. Роботи зі стабілізації вуличного освітлення плануємо провести протягом літньо-осіннього періоду.
    Фінансування робіт зі встановлення світлофора були призупинені згідно з Постановою Кабінету Міністрів №65, але їх буде відновлено згідно з програмою соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік.
  11. Перш ніж спилювати висотні дерева, ми одержуємо відповідний дозвіл з служб області. Але хочу зазначити, що старі дерева необхідно спилювати, бо безпека — це запорука збереження життя людей.
  12. Бомбосховищ у місті немає, але є підвальні приміщення для цивільного захисту населення, які частково приведено у належний стан.
  13. Сейсмічна станція, яка розташована у м. Косові і діє з 1961 року, входить до відділу сейсмічності Карпатського регіону інституту геофізики ім.С.І.Субботіна Національної академії наук України. Одержані дані сейсмопрогностичних досліджень записують на електронні носії і передають на комп’ютер для подальшої обробки.
  14. Закриття такого підприємства як ВХО «Гуцульщина» та інших потужних підприємств стало великою втратою для маленького містечка, оскільки люди залишилися без роботи, а місто позбулося доходів. Відновлення роботи підприємств залежить не стільки від міської ради, скільки від самих людей, але уже на зовсім іншому соціально-економічному рівні.
  15. Питання відновлення басейну обговорюють десятки років. Міська рада у 2011 р. прийняла рішення надати згоду на будівництво плавального басейну та спортивно-тренувального  комплексу на земельній ділянці площею 2,2594 га, яка знаходиться у комунальній власності територіальної громади міста. Деякі зрушення були у 2013 році, коли до нас завітали представники Міністерства молоді та спорту. Були певні обіцянки, обговорення, але конкретного інвестора так і не знайшлося. Місцеві бізнесмени поки що за межі розмов не виходять. Відносно коштів, які було зібрано з власної ініціативи п.Бовича для фінансування розробки проекту з відновлення басейну, інформації у міській раді немає.
  16. Щодо зупинок автобусів у центрі міста, які б відповідали техніці безпеки, то це питання слід адресувати керівництву Державтоінспекції. Мусимо разом знайти компроміс, бо не все можна зробити як думається зі сторони. Так, згідно з графіком маршрутів, розробленим «СКІФ-АВТО», зупинки біля ДПІ взагалі не передбачено.
  17. Санітарний стан Косова. Місто прибирають щоденно і своєчасно, за що велика подяка саме працівникам-двірникам, які стараються з самого ранку прибрати за окремими ґаздами, для яких «закон не писаний». Подивіться, чого лише немає у смітті… Хоч і визначений час проїзду автомашини як у центрі міста, так і на околицях, але сміття скидають де кому забагнеться і коли самі хочуть. Вже і штрафують їх, і ганьблять, але поки що це не допомагає. «Замало», — кажуть самі жителі. Багато септиків біля будинків постійно викачують за індивідуальними замовленнями, однак, є випадки спускання нечистот як у потічки, так і в річку. Вирішувати питання чистоти міста потрібно разом з екологами, економістами, громадськими організаціями.

Дякую представникам «Народного контролю», небайдужим жителям міста, які цікавляться, критикують, підказують, допомагають нам, бо саме спільними зусиллями можемо зробити Косів чистим і охайним.

«Гуцульський край», 10.04.2015 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту