Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Нарешті зрубали! Кожному дереву свій час

Однією з окрас і визначних пам’яток міста на Москалівці є пам’ятний хрест (1949р.) на честь скасування панщини в нашому краю. В народі має назву “чотири ясени”, оскільки обсаджений чотирма ясенами. Проте, з роками висаджені дерева постаріли і почали нести справжню загрозу для жителів, особливу у вітряну погоду. Декілька років тому вітер зламав одне дерево, яке впало на подвір’я ґазди.

Для господарів все обійшлося переляком. Місцеві жителі неодноразово зверталися до органів місцевого самоврядування допомогти зрізати висотні дерева. Спеціалістами проведено огляд цих дерев. Відповідна комісія вирішила, щоб не ризикувати, ці дерева доцільно спилити, а на їх місці висадити нові. Аналогічна ситуація і з одним ясенем на роздоріжжі вул. М.Ірчана та Шашкевича. Згідно висновків спеціалістів дана деревина може бути використана лише для спалювання. Дерева завезені в школу для спалювання в котельні.

4 ясені, що росли на роздоріжжі вулиць Ірчана та Вітовського, що на «москалівці» —  були популярним і давнім топографічним орієнтиром для косівчан, як і один ясень, що розташований неподалік. Проте по всій Україні та і Косові з кожним роком все частіше відбуваються аномальні буревії та смерчі, які завдають значної шкоди людям, призводячи навіть до смертельних наслідків.  Зважаючи на небезпеку міською владою було вжито всіх необхідних заходів, щодо спилювання та утилізації цих небезпечних велетнів.

Одні люди з розумінням дякують, інші лихословлять. Але треба пам’ятати, хоч як не шкода, але господарі і сади вирубують та корчують, якщо вони застаріли і несуть певний острах їх падіння.

Має бути так: зрубав — посади на то місце нове дерево.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту