Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Косів будує центр. Навіщо на Прикарпатті відновлюють килимовий цех – за 21 млн

З лютого минулого року у Косові триває робота над амбітним проектом – відновленням будівлі колишнього килимового цеху, зведеного у 1930-х. В ідеалі за гроші ЄС та інвестиції місцевого й обласного бюджетів тут до вересня 2020 року мають запустити «Центр карпатської культури».

Планів багато, відповідальності перед закордонними партнерами – не менше. Та й грантових грошей на всю будівлю не вистачить – лише на третину. То що там у Косові – розбирався Репортер.

Стрибнути вище голови

Проект прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» зі створення польсько-українського карпатського центру культурної спадщини «Розета» складатиметься з чотирьох окремих центрів. У Польщі такий центр буде в селі Бистре Ліського повіту Підкарпатського воєводства, а в Україні – у закарпатській Колочаві, прикарпатському Косові та в Уричі Львівської області.

Запуск в рамках цього проекту «Центру карпатської культури» – наймасштабніший подібний задум за всю історію незалежної України, і то без жартів. Кошторисна вартість усіх робіт – 21 млн грн. Грантових коштів на цей проект надійде лише на ремонт третини будівлі – 262 тис євро. За ці гроші на першому поверсі облаштують виставковий зал, конференц-зал, зали для майстер-класів народних ремесел, адміністративний офіс, туалети, відпочинкові зони.

Верхні поверхи у проект не залучені, але місцева влада мусить забезпечити збереження усієї будівлі. Тож решту грошей Косівська районна рада спільно з міською та обласною мають відшукати самі. Бо розуміють, запустити перший поверх і залишити до кращих часів решту два – не варіант.

«Завдяки тендеру кошторисна вартість усіх робіт була знижена до 20 мільйонів, – розповідає Роксолана Барчук, керуюча справами виконавчого апарату Косівської райради, координаторка проекту. – За курсом НБУ на момент укладення договору грант покривав витрати на близько 8 млн грн. За ці гроші ми повинні зробити перший поверх. З них 45 тис євро – це зобов’язання місцевого бюджету щодо співфінансування. Але технічно нам потрібно було залити монолітні перекриття, укріпити стіни, перекрити дах, бо без цього будівлю запустити неможливо. І на сьогодні завдяки підтримці облради, свої зобов’язання за умовами проекту ми вже виконали. Тепер ще вкладаємо гроші у будівлю».

Косів будує центр. Навіщо на Прикарпатті відновлюють килимовий цех – за 21 млн (ФОТО)

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту