Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Розвитковий об’єкт Косівщини «Центр карпатської культури» отримав фінансову підтримку з державного бюджету

Розпорядженням Кабінету Міністрів України №500-р від 10.07.2019 року «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» районний бюджет Косівського району отримав субвенцію з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Цільове призначення субвенції у розмірі 3000,00 тис.грн – реконструкція будівлі килимового цеху під «Центр карпатської культури» м.Косів на вул.Горбового, 5/2 у м.Косів Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що будівельні роботи на відповідному об’єкті районної комунальної власності розпочаті восени минулого року, у рамках реалізації на Косівщині масштабного транскордонного проекту «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» (фінансується Європейським Союзом через Орган управління Спільної операційної програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020).

А тепер ще раз про фінанси навколо вищезазначеного об’єкту, для того, щоб уникнути будь-яких спекуляцій на відповідну тему:

  • загальна кошторисна вартість реконструкції усієї будівлі колишнього килимового цеху ВХО «Гуцульщина» складає 21 948,81 тис.грн.;
  • у рамках реалізації міжнародного грантового проекту передбачено 262 тис.євро на реконструкцію будівлі колишнього килимового цеху у місті Косові по вулиці Горбового, 5/2 під Центр карпатської культури (1/3 будівлі повинна бути облаштована у рамках відповідної інвестиції);
  • з вищезазначеної суми коштів 217 081,92 євро – пряма інвестиція ЄС, яку отримає районний бюджет;
  • за підсумками проведення процедури тендерних закупівель 30.10.2018 року Косівською районною радою було укладено договір з ПП « Промбудсервіс-Косів». Договірна ціна на момент укладення договору є твердою і становить 20 619 805,00 грн, при цьому 8 409 492,6 грн. – у межах грантової угоди (це власне те, що безпосередньо стосується грантового проекту розміром 262 тис.євро). Офіційний курс НБУ станом на 30.10.2018 становив 32.09 за євро;
  • розмір власного внеску Косівської районної ради як одного з бенефіціарів проекту становить 44 918,08 євро;
  • для того, щоб технічно виконати умови грантового договору та міжнародного проекту з облаштування першого поверху будівлі під Центр карпатської культури, необхідно реалізувати ряд складних будівельних завдань з приведення усієї будівлі до належного експлуатаційного стану, забезпечення у майбутньому безпеки її відвідувачів: монолітні перекриття між усіма поверхами, мурування внутрішніх перегородок та подекуди стін, облаштування 3-го поверху, повне перекриття даху, повна заміна вікон і дверей.

Відповідні роботи вже виконуються. З цією метою Косівська районна рада проводить систематичну роботу з пошуку додаткових бюджетних ресурсів. Це все відбувається у постійній співпраці з представниками обласної влади, народними депутатами України Юрієм Солов’єм та Миколою Княжицьким, колегами з Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

Також варто звернути увагу на те, що вищезазначений проект є першим практичним досвідом для органів місцевого самоврядування Косівського району у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.

Разом з тим, це не тільки можливість отримати навики роботи з європейськими фінансовими інструментами на рівні органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, але і забезпечення виконання Стратегії розвитку Івано-Франківської області до 2020 року, затвердженої рішенням Івано-Франківської обласної ради від 17.10.2014 року № 1401-32/2014, а також – перший якірний розвитковий об’єкт для Косівщини, діяльність якого буде спрямована на формування позитивного іміджу регіону, використання історико-культурної та природної спадщини для розвитку і створення доданої вартості.

Будівля використовуватиметься у майбутньому як багатофункціональний культурно-мистецький центр, в тому числі як простір для стимулювання громадської активності, взаємодії громади, влади і бізнесу. Загальна концепція об’єкта – культурно-креативний хаб на перетині історичного та сучасного вимірів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту