Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Косів-Соліна: делегація з Прикарпаття представила польським партнерам історико-культурну спадщину Гуцульщини

В рамках проєкту «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі», що реалізовує громадська організація «Прикарпатська інформаційна корпорація» в партнерстві з Косівською міською радою та урядом гміни Соліна відбулася навчальна поїздка.

Мета культурно-пізнавального візиту – знайомство з туристичним та культурним потенціалом гміни Соліна, яка є частиною етнографічно-географічного регіону Карпат із багатою культурною спадщиною, традиціями; підвищення компетенцій у галузі місцевого економічного розвитку на основі використання і просування культурної спадщини, організації локальних фестивалів на сталій основі.

Двадцять учасників, що представляють громадські організації, культурні та державні установи, що працюють у сфері збереження і розвитку історико-культурної спадщини,  посадові особи Косівської міської територіальної громади, проявили ініціативу взяти участь в навчальній поїздці в рамках проєкту.

«Косівщина і гміна Соліна багаті культурною спадщиною та природними ресурсами. А ці базові речі завжди є магнітом для туриста. Проте, все потрібно розвивати і працювати над тим, щоб туристи приїжджали в ці місця на сталій основі, щоразу дивувати їх новими туристичними продуктами. Тому і народився вищезазначений транскордонний проєкт, який має на меті обміняти досвідом громади по обидва боки кордону, започаткувати формування нових туристичних продуктів, одним з яких стане благодійний фестиваль «Смак з Косова» – прокоментувала засновниця ГО «ПІК» Оксана Камінська.

Польські колеги представили свій досвід розвитку туризму та роль фестивалів у цьому. Знайомились з усіма напрямами роботи, дотичними до збільшення туристичних потоків у гміні Соліна: від роботи туристично-інформаційного центру – до діяльності санаторіїв та оздоровчих закладів. Сьогодні до гміни Соліна приїжджає близько двох мільйонів туристів. У невеликій прикордонній громаді нараховується 67 000 ліжкомісць, а для кожного гостя тут пропонують різноманітні атракції, які дозволяють затримуватись у Соліні на 5-7 днів. Щороку керівництво гміни відстежує позитивну динаміку у сторону зростання кількості відвідувачів, збільшення туристичних атракцій.  «Ми створили великий рекреаційний комплекс на основі озера, до якого завжди приїжджали туристи. Але цього було недостатньо, тому почали розвивати інфраструктуру, аби кожна людина тут відпочила на власний смак та приїжджала до нас щороку. І ми відкриті до того, щоб впроваджувати нові туристичні магніти. А новий фестиваль на Косівщині, присвячений виробам з сиру, промоції гастрономічної спадщини Гуцульщини – це чудова і потрібна Косівщині ідея», – прокоментував вуйт гміни Соліна Адам Пйонтковський.

Варто відзначити, що команда проєкту, спираючись на досвід обидвох громад в туризмі, напрацьовує посібник «Традиційні фестивалі – кращі практики як інструмент для місцевих громад в Польщі та Україні». Його зможе використовувати будь-яка громада для організації різноманітних публічних заходів , локальних фестивалів.

Нагадаємо, що мета проєкту полягає в популяризації культурної спадщини та розвитку туризму на регіональному рівні в Польщі та в Україні. А новий фестиваль «Смак з Косова» – це інструмент такої популяризації, що обидва міста будуть використовувати на сталій основі.

Підсумовуючи, транскордонні проєкти  – це унікальна можливість та ефективний інструмент налагодження сталих контактів, взаємно вигідної співпраці по обидва боки кордону. Вже найближчим часом між Косівською міською радою та гміною Соліна буде укладено офіційну угоду про патнерство. А один з населених пунктів Косівської ТГ – село Шепіт – матиме добрі стартові умови для впровадження на сталій основі нового туристичного продукту – гастрономічного фестивалю, що популяризуватиме багату спадщину виробів із сиру, діяльність полонинних господарств, ремесла.

Мікропроєкт «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі» впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва PBU 2014-2020.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту