Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Ставлення підлітків до шкідливих звичок

Серед дітей 14-17 років, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Івано-Франківської області, з 26.05 по 26.06.2023р. було проведено опитування, на тему: «Ставлення школярів до шкідливих звичок» щодо вживання тютюнових та нікотинових виробів та алкогольних напоїв.

Онлайн-анкетування підлітків Прикарпаття було ініційоване Державною установою «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та проведений у комунікації з Департаментом освіти, науки та молодіжної політики ОВА(ОДА) та відокремленими структурними підрозділами ІФ ОЦКПХ.

Метою такого дослідження було визначення ставлення школярів підліткового віку Івано-Франківської області та визначення рівня їх стійкості до шкідливих звичок за відповідями на питання, які характеризують їх відношення до проявів та наслідків куріння і вживання алкоголю. Адже толерантно налаштований до цього підліток сьогодні може стати потенційним курцем завтра.

Серед всіх 1976 школярів області вікової категорії 14-17 років, які прийняли участь у анкетуванні, 1635 учнів( або 82,7%) відповіли, що на час опитування не курять і не вживають алкогольні напої. Тих підлітків, які вже мають досвід вживання тютюнових і нікотинових виробів та алкогольних напоїв, виявилось 161осіб (або 8,2 %). Слід зазначити, що інші 180 (або 9,1%) учасників відмовились відповідати на це питання.

Найбільша кількість дітей погодилась з висловом, що «Зараз курити і пити алкоголь – це не модно, дорого коштує і веде до проблем у житті», 1782 ( 90,2%) учнів, та з висловом, що «Курити краще не починати, ніж потім кидати», – погодились 1814 (91,8%) підлітків, не згодні – 66 (3,3%).

Для більшої візуалізації виконано відповідне картування, де в кольоровому спектрі від червоного до зеленого представлено масштаб проблеми в розподілі по ОТГ.

Зазначені території позначені червоним та жовтогарячим кольором, що відповідає визначенню «дуже низький рівень» (червоний) та «низький рівень» (жовтогарячий) стійкості до шкідливих звичок. Саме з цих територіальних громад необхідно починати заходи по профілактиці виникнення шкідливих звичок вживання тютюнових і нікотинових виробів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту