Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

2023 рік – 82-гі роковини трагедії…

У вересні 1941 року Київ, столиця України, став свідком однієї з найжахливіших сторінок історії. Місце, відоме як Бабин Яр, перетворилося на пекло, де відбувалися масові вбивства.

Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Загарбники збирали людей на спеціальній заставі, відбирали у них документи, коштовності, змушували роздягатися і виводили до краю яру.

Там їх розстрілювали з кулемета. З інших джерел, лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

Сучасне суспільство зробило багато для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. На території меморіального комплексу встановлені пам’ятні знаки, і регулярно проводяться церемонії пам’яті. Також, низка музеїв та центрів документації присвячені подіям Бабиного Яру, щоб навічно зберегти цю сторінку історії.

День пам’яті трагедії Бабиного Яру нагадує нам про жах Голокосту та важливість збереження пам’яті про ці події. Ця трагедія покликана навчити нас історії та важливості миру і толерантності. Ми ніколи не забудемо та зробимо все можливе, щоб запобігти повторенню подібних страшних подій у майбутньому.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту