Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

10 жовтня — Всесвітній день психічного здоров’я

Втрата почуття безпеки, невпевненість у майбутньому, втрата роботи й звичного середовища, тривога за близьких — все це наслідки війни, які щодня позначаються на психічному стані мешканців України.

Особливо чутливими до негативного впливу війни є ветерани, члени їхніх сімей, а також діти. Діти і підлітки з травматичним досвідом внаслідок бойових дій значно частіше, ніж їхні однолітки без такого досвіду, страждають від тривожності, поведінкових розладів та депресії.

Стрес, тривога, пригнічений стан та інші симптоми, які виникають внаслідок психотравмуючих подій, призводять до погіршення фізичного здоров’я людини і зменшення її працездатності, спричиняють проблеми у соціальних стосунках.

Проте через недостатню культуру піклування про психічне здоров’я та існуючі у нашому суспільстві стереотипи щодо осіб з психічними розладами, люди часто звертаються до фахівців лише тоді, коли хвороба помітно загострилась і її лікування потребуватиме більше часу й зусиль.

Для українців дбати про своє ментальне здоров’я щодня – це нагальна потреба сьогодення, адже незважаючи на постійний стрес в умовах війни, ми маємо справлятися з тривогою, підтримувати близьких та продовжувати працювати.

Сьогодні, у Всесвітній день психічного здоров’я, проєкт Розбудова стійкої системи громадського здоров’я вкотре наголошує на необхідності дбати про свій емоційний стан та привертає увагу до методів самодопомоги та доступних послуг з підтримки психічного здоров’я, які впроваджуються та поширюються в Україні.

Де можна отримати допомогу?Кваліфіковану безкоштовну психологічну допомогу можна отримати по телефону або в інтернеті:

  • Лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102 (з 10 до 20 год. щодня)
  • Гаряча лінія емоційної підтримки МОМ: 0 800 211 444 (з 10 до 20 год. щодня)
  • Гаряча лінія для ветеранів та ветеранок: 0 800 33 20 29 (цілодобово, щодня)

Більше контактів гарячих ліній психологічної допомоги в Україні та за кордоном, доказові техніки самодопомоги при стресі та корисні поради, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я, можна знайти на наступних ресурсах:

П.С. У Косівській громаді стартує тиждень, присвячений ментальному здоров’ю “Дбаю про себе”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту