Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Стан атмосферного повітря і неінфекційна захворюваність

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) констатує, що забруднення повітря призводить до збільшення захворюваності та смертності в світі.

Щороку в світі від забруднення повітря передчасно помирають мільйони людей. Ще кілька мільярдів щодня змушені дихати насиченим пилом та отруйними сполуками повітрям. Загалом близько 90 відсотків дітей проживають у містах, де повітря забруднене різними шкідливими речовинами.

Спеціалістами відділу щоквартально проводиться вимірювання рівня шкідливих речовин в атмосферному повітрі на перехрестях автомобільних доріг.На території Косівського та Верховинського районів не зафіксовано перевищення ГДР шкідливих речовин.

Джерела забруднення навколишнього середовища:

  • промислові підприємства,
  • транспорт,
  • побутове сміття,
  • гербіциди, нафтові розливи у водоймах,
  • пожежі, стихійні явища.

Виявлено, що поряд зі збільшенням концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі  спостерігалося зростання рівнів захворюваності населення, у тому числі хворобами органів дихання, систем кровообігу, хворобами алергічного походження.

В Україні негативного впливу атмосферних забруднень зазнає близько 17 млн. осіб, або 34% всього населення. Вади розвитку дітей у містах із  забрудненням навколишнього середовища  трапляються в 3— 4 рази частіше, ніж у відносно чистих, хвороби органів дихання реєструються удвічі частіше, загальний рівень захворюваності населення на 25—40% вищий, вищий також рівень алергічних, онкологічних, серцево-судинних, генетичних та інших захворювань.

Бережіть своє здоров’я та   навколишнє середовище  в чистоті!

Фельдшер-лаборант санітарно-гігієнічної лабораторії Надія  КАТЕРИНЯК


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту