Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Найважливіші проблеми Косова

На міську територію, яку звільнили від занедбаної споруди колишнього кінотеатру ім. Франка «лапу» ще ніхто не наклав. Громада Косова через своїх депутатів має вирішити, як цю ділянку доцільніше використати: забудувати, відвести під стоянку автомобілів чи облаштувати відпочинковий майданчик взамін території, яку виділили для будівництва церкви. Ця, ще ніким не зайнята ділянка, чекає інвестора з його коштами та пропозиціями і, звичайно, умовами громади.

Про це та деякі інші нагальні потреби косівчан йшлося на черговій сесії міської ради, яка відбулася минулого тижня. Міський голова Микола Фокшей найперше подякував депутатам за проведення спільних сесій, у важкий для українського народу час, на майдані у Косові й тим депутатам, що брали участь у мирних акціях протесту в Києві й матеріально підтримували нашу свободу.

Очільник міської влади прозвітував про роботу виконавчого комітету Косівської міської ради. Доповідач зупинився на основних напрямках його діяльності щодо фінансового забезпечення та використання коштів на різні програми, вирішення питань у сфері земельних відносин, благоустрою, розвитку міста, культури, спорту. За кошти міської ради торік зроблено капітальний ремонт на ряді об’єктів, зокрема, приміщення першого поверху в ДНЗ «Горобинка», коридорних приміщень і пральні в ДНЗ «Сонечко», даху житлового будинку на вул. С.Бандери, 2, центрального водогону на перехресті «Люльчука», огорожі міського стадіону, частково закладено плиткою тротуар на вул. Гвардійській. Цей перепік, звичайно, ще можна доповнити й іншими об’єктами. Проте, варто зазначити, що найбільше фінансових видатків міська рада спрямовує на три міські дитячі навчальні заклади, щоб діти косівчан знаходилися у охайних приміщеннях, теплі, були добре нагодовані, тобто, мали повноцінне харчування.

Важливим завданням для влади є і виготовлення генплану міста, який вирішить ряд проблем, в тому числі, у сфері земельних відносин, встановлення меж населеного пункту та надасть можливість владі працювати прозоро й цілеспрямовано. На сесії створили робочу групу, яка напрацьовуватиме матеріал для виготовлення генерального плану міста.

Міський голова М.Фокшей у своєму виступі на сесії серед інших проблем виокремив три найвразливіші для Косова: засміченість міста, поганий стан доріг, бродячі собаки. Микола Миколайович, водночас розповів і про заходи, які влада вживає для їх розв’язання. Однак треба відверто зізнатися, що ці кроки малоефективні, а ці проблеми, як спадкові хвороби, щоразу передаються від старої до нової влади. За словами мера, у місто звозять сміття з сіл, особливо по суботах, коли люди їдуть у Косів на базар. І це пов’язано з тим, що в районі нема узаконеного сміттєзвалища. Ямковий ремонт вулиць та грейдерне    вирівнювання доріг —  це той обсяг робіт, на який вистачає міськрадівських коштів. А з нічийними домашніми улюбленцями таки треба боротися, бо вони є потенційною загрозою для здоров’я людей.

На пленарне засідання сесії міської ради був запрошений і голова районної ради М.Шатрук. Слухаючи виступи міського голови, депутатів міськради, Михайло Іванович зауважив, що в життєдіяльності міста немає проблем, які б його не цікавили. Найперше йшлося про підготовку міста до Великодніх свят. «Місто мусить   бути чистим» — наголосив голова районної ради, а заодно поінформував, що НПП «Гуцульщина» має саджанці дерев, які може надати безкоштовно. Михайло Шатрук попросив, щоб міська влада  надала  районній  раді  розрахунок коштів, які необхідні для того, щоб Косів мав шестиденне водопостачання.

У обговоренні питань, що були винесені на розгляд сесії, брали активну участь депутати міськради Ю.Плосконіс, Д.Кравчук, Р.Печижак, В.Луканюк, Н.Кравчук, Д.Гладун, В.Улич, Ю.Довбенчук, члени виконкому міськради І.Мартинюк, П.Сербалюк.

До сесії міської ради звернулися підприємці Косова (вони були присутні на цьому засіданні) щодо зняття      обмеження   на   торгівлю алкогольними напоями в місті у нічний час. Це питання викликало жваве обговорення й мало своїх прихильників і противників. Врешті-решт депутати міськради прийняли звернення до районної ради щодо прийняття рішення про обмеження торгівлі алкогольними напоями на всій території району.

28 сесія шостого демократичного скликання міської ради, яка відбулася 4.04.2014 р., відмінила рішення Косівської міської ради від 4.12.2013 р. № 2-26 про передачу у державну власність в особі Генеральної прокуратури України приміщення нежитлового будинку № 56 по вул. Незалежності в м. Косові для розміщення прокуратури Косівського району. Будівлю колишньої музичної школи міська влада планує розібрати, бо вона — в аварійному стані.

Сесія міської ради вирішила створити сквер імені Т. Г. Шевченка на розі вулиць Шевченка – Чорновола в м. Косові, закріпити дану територію за НПП «Гуцульщина» і дати дозвіл на озеленення скверу з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Текст Ігоря СУСАКА.
«Гуцульський край», №15, 11.04.2014 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту