Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Відповідальність депутатів перед громадою — святий обов’язок

Очікувана громадою двадцять дев’ята сесія міської ради шостого демократичного скликання, яка була призначена на 12 червня 2014 року, не відбулася через недостатню явку депутатів. З 32 депутатів на сесію з’явилося лише 15. Можна по-різному трактувати цю ситуацію. Так, п’ять депутатів з об’єктивних причин знаходилося поза межами району, ще двоє, не змогли залишити свої робочі місця. Але кворум міг зібратися. Дивно, що окремі депутати завчасно навіть не попередили про неможливість взяти участь у засіданні. Таке халатне ставлення до депутатських обов’язків ставить громаду в певну залежність, оскільки громадяни чекають на рішення сесії міської ради. Як на мене — це вже порушення норм депутатської етики.

На вимогу громади, яка прибула на сесію, надаємо список відвідування депутатами 11 проведених сесій міської ради шостого демократичного скликання за 2013-2014 рр.

список відвідування депутатами 11 проведених сесій міської ради шостого демократичного скликання за 2013-2014 рр.

Хочу нагадати, що згідно з чинним законодавством депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад. Він зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини — виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Якщо депутат ігнорує свої обов’язки, то нехай напише заяву, а його місце займе сумлінний виборець. Депутат повинен пам’ятати, що пропуск протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів є підставою для його відкликання.

Якщо депутат міської ради буде належно підтримувати зв’язок з виборцями, територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, тоді і віддача буде відчутна — як для міста, так і для авторитету самого депутата.

Назар Кравчку,
секретар Косівської міськради

«Гуцульський край», №26, 27.06.2014 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту