Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Село — проти!

За дві каденції свого головування я постійно порушую питання створення районного сортувального полігону для сміття, звертався з цією проблемою письмово й усно, на сесіях районної ради, до всіх голів; які були при керівництві районною та обласною державними адміністраціями та їхніх заступників, особисто і зі селищними депутатами був на прийомі у цих керівників, надсилав письмові звернення до екологічних організацій області. Ніхто не хоче звернути увагу на те, що внашому районі склалася катастрофічна ситуація зі сміттям, передусім у Косові і селищі Кутах. Проблема в тому, що в нас немає вільної ділянки землі, щоб зробити такий полігон.

Мене дивує позиція депутатів районної ради Д.Никифорака і В.Букатчука, які радять вивозити побутові відходи за межі району. Але це не вихід, бо так не може тривати постійно. Якщо наше сміття заважає нам, то невже.воно потрібне іншим районам? А.якщо його «експорт» припиниться, Косівщину чекає екологічна катастрофа.

Я думаю, що кожен з нас має замислитися над цією проблемою, бо вона стосується усіх нас. Голови і депутати сільських рад також мають перейматися цим і допомагати у пошуках вільної ділянки для сміттєзвалища.

Що стосується жителів села Кобак, вони мають право, на свою думку. Депутати районної ради повинні вирішувати проблеми всіх жителів району. Бувають ситуації, коли потрібно йти на. певні жертви і вчинки. Треба, нарешті, знайти в районі земельну ділянку, домовитися з громадою, потрібно, Пояснити людям, що вивезення сміття — це важлива проблема, яка стосується кожної людини.

Я звертався до депутата Д.Никифорака, письмово — до його фракції, щоб у порядок денний сесії районної ради включили питання про районне звалище, але мені відповіли, що Кути мають вирішити цю проблему самостійно.

Але ж це питання стосується усіх населених пунктів району. Наприклад, у нашому селищі є два базари: речовий і продуктовий, на них приїжджають люди з усіх навколишніх сіл, і майже кожен викидає мішок чи пакетик там, де йому зручно.

Шановні керівники району, шановні депутати районної ради, шановні голови сільських, селищних рад, шановні депутати місцевих рад і всі жителі Косівщини! Не відмежовуйтеся один від одного. Чомусь у нашому районі жодна громада, яка має запасну земельну ділянку, не хоче, щоб на ній побудували завод для переробки сміття. У всіх цивілізованих країнах ця система діє, а ми не хочемо, щоб у нас були чисті повітря і вода.

Наші депутати люблять робити собі імідж, що вони щось роблять і розуміють, показати себе великими захисниками природи, виступити перед громадою і переконати виборців, що сміттєзвалище — це погано. А я хочу запитати шановних депутатів: «Куди ви своє сміття викидаєте?».

Тому, коли будуть вибори, треба вибирати ґазді в, а не крикунів і політиків, які дбають лише про свою вигоду.

Д. Томащук,
Кутський селищний голова.

«Гуцульський край», №6, 6.02.2015 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту