Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Зустріч відбулася давно, а проблеми залишилися…

10. 02. 2015 р. відбулася зустріч представників ГО «Народний контроль» з головою міста Косова М.М.Фокшеєм. Він відповів на ряд запитань, які йому поставили небайдужі косівчани. А запитань було багато. Вони стосувалися діяльності міста: санітарного, екологічного стану та безпеки косівчан:

 1. Коли і де міський голова проводив свій щорічний звіт?
 2. Земельні ділянки, Скільки було їх виділено (який відсоток) депутатам чи членам їх родин?
 3. Сміття. Яке бачення вирішення проблеми вивозу, утилізації та прибирання?
 4. Який механізм контролю по прибиранню від снігу тротуарів?
 5. Чи затверджені адмінмежі міста Косова?
 6. Чи у м. Косові проведено розмежування (встановлено межі) вулиць міста, так як є спірні питання під час надання земельних ділянок міськвладою під так звані гаражі?
 7. Дитячі садочки. Питання вартості харчування дітей.
 8. Яка подальша доля кінотеатру ім. І.Франка, міської лазні, басейну, колишньої восьмирічної (музичної) школи і земельних ділянок під ними?
 9. Стан доріг. Яка причина того, що ремонт вулиць не доведено до якісного стану?
 10. Освітлення вулиць. Відновлення роботи єдиного світлофора у Косові.
 11. Вирубка дерев у прибережній зоні р. Рибниці та потічків (в районі міжрайбази по вул. Небесної Сотні (колишня Гвардійська). Чому не ведеться облік зрубаної деревини. Чи ведеться?
 12. Питання цивільного захисту населення. А саме: де є бомбосховища у м. Косові, який стан сейсмологічної станції у м. Косові по вул. Каменистій, стан підвалів та стан оповіщення населення міста про небезпеку.
 13. Робочі місця замість збільшення податків на житло та землю! Наприклад ВХО «Гуцульщина» — можна відновити роботу, в тому числі фарбування та очищення вовни замість стихійних «мануфактур» по березі р. Рибниця вгору по течії гирла аж у Верховинський район.
 14. Що з басейном біля ВХО «Гуцульщина»? Де і які кошти були зібрані п. Бовичем на відновлення роботи басейну? Чому міська рада у питанні відновлення роботи басейну у Косові веде себе пасивно? Це ті ж самі робочі місця!
 15. Питання зупинки в’їзду автобусів у м. Косів. Біля ДПІ (ближче до каплички), згідно з рекомендаціями ДАІ, міська рада може встановити відповідний дорожній знак, щоб не створювати аварійні ситуації біля мосту по вул. Небесної Сотні (Гвардійська). А також відновити освітлення вул. Небесної Сотні у м. Косові! Чи не є це ганьбою — не пам’ятати про загиблих!
 16. Щодо земельних питань. Якщо міська рада Косова не проводила розмежування вулиць міста і не має ще встановлених адміністративних меж, то чому і на якій підставі міська рада надає земельні ділянки під гаражі, малі архітектурні форми тощо, що створює конфліктні ситуації між жителями міста… Чому б не зарезервувати землі для майбутніх інвестицій?
 17. Також, по наданню земельних ділянок учасникам АТО! Як саме міська рада планує надавати земельні ділянки, щоб виконувався закон України, якщо побутує твердження, що «землі у Косові вже немає…». Що стосується екології та санітарного стану у місті, то було питання до міського голови щодо обліку септиків та вигрібних ям як по вул. Небесної Сотні (Гвардійська), яка немає централізованої каналізації, а також, коли в останнє міська рада цікавилася санітарним станом територій тих об’єктів, які знаходяться на прибережній зоні р. Рибниці? Також, коли в останнє викачувались септики у приватних секторах? Це і є екологія, і санітарний стан, і економічний — тобто гроші для міської ради та власників асенізаторів… І річка чиста! Відповідно — це робочі місця на станції по очищенню відходів. Між іншим, а в якому стані зараз очисні споруди? А водопостачання?

Запитань багато, а відповідь одна — наше місто нам і рятувати! «Ніхто, крім нас!».

Для того, щоб зустріч з міським головою мала конструктивний характер, крім гострих питань прозвучали і пропозиції, думки щодо реалізації і планування вирішення проблем міста. Багато залежить як від фінансування так і від небайдужості громади! Що стосується фінансування, то є ще над чим задуматись владі над наповненням бюджету, тому і варто задуматись над збільшенням робочих місць замість підвищення і збільшення податків, так як не маючи роботи — люди не мають коштів платити податки!

Відповідний народний контроль повинен бути не тільки з боку ГО «Народний контроль», але й від кожного з нас.

На зустрічі була присутня представниця місцевого Інтернет-Т\/ «Дримба» Тетяна Костинюк, яка також вела відеозапис зустрічі, задавала питання і вносила пропозиції щодо вирішення питань, які стосуються життєдіяльності міста. На завершення представники ГО «Народний контроль» підбили підсумок і поставили традиційне питання міському голові: «Яка ваша мрія?».

Звісно мрія одна — мир в Україні і порядок у місті!

Богдан ПИПТЮК,
громадський кореспондент.

«Гуцульський край», 10.04.2015 року


Коментарі закриті.

Перейти до вмісту