Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Крок до Європи

Наближати прагнення України до вступу в ЄС можна лише за умови тісної співпраці з країнами Євросоюзу в різних сферах діяльності, вивчення можливостей обміну інформацією, ідеями, програмами. Безпосередній зв’язок між їхніми жителями, особливо молоддю, стає запорукою не лише добросусідських відносин, а сприяє пошуку спільних інтересів і зв’язків.

Саме з такою пропозицією в кінці вересня приїхала до нашого міста делегація з Латвії на чолі з почесним консулом Латвійської Республіки в Україні Володимиром Гарцулою, депутатом сейму Латвії, членом комісії з міжпарламентських зв’язків з Україною Айнарсом Межулісом та головою думи Павілостського краю Улдісом Крістансоном.

Ознайомившись з містом, поспілкувавшись з нашими краянами, латвійська делегація запропонувала укласти договір про обмін досвідом роботи між органами місцевого самоврядування, їх представництвами, неурядовими організаціями та представниками бізнесових структур.

На запрошення гостей наша делегація відвідала Латвійську республіку, зокрема, Скрундський край. Це адміністративно-територіальна одиниця на заході Латвії в області Курземе (Курляндія). Край складається з чотирьох волостей і міста Скрунда, яке є його центром.

Нашу делегацію величаво прийняла голова міста Скрунда пані Лорета Робезнієц, зустріч висвітлювали преса та телебачення. Особливо було приємно побачити на флагштоку перед міською радою прапор України, який підняли на честь нашого приїзду. Щоб краще зрозуміти один одного, нас ознайомили з роботою соціальної служби, господарськими структурами міста, культурно-мистецькими закладами, школами. Велике враження справили саме школи, бо там для дітей роблять усе, щоб вони росли осві-ченими, здоровими, всебічно розвиненими і культурними.

Саме в містечку Скрунда було підписано договір про співпрацю між містом Косовом в Україні та Скрундським краєм у Латвії. Співпраця партнерів буде зосереджуватися на таких напрямках: місцеве самоврядування, комунальне господарювання, освіта, культура, молодіжна політика, спорт, охорона навколишнього середовища, туризм, всебічний розвиток економічного співробітництва, соціальний захист.

Договором передбачено, що, виходячи з фінансових можливостей, партнери погоджуються: взаємно рекламувати наші регіони (інвестиційні, економічні, культурні можливості міста Косова та Скрундського краю) на теренах України, Латвії та інших держав; брати участь у державних святах обох країн, у міжнародних ярмарках, виставках, семінарах, симпозіумах, які проводитимуть у Косові та Скрундському краю; спільно брати участь у міжнародних ґрантових програмах з метою реалізації проектів щодо транскордонного співробітництва у різних галузях соціально-культурного та економічного життя наших територій; сприяти налагодженню контактів між підприємницькими структурами.

Сьогодні маємо добру можливість співпрацювати в усіх сферах діяльності, але треба лише хотіти і діяти згуртовано, конкретно.
Відносини між Україною та країнами Євросоюзу повинні всебічно розвиватися, тому не чекаймо, а діймо спільно: сусіди відкривають двері, але ми повинні стукати у них своїми пропозиціями.

М. Фокшей,
м. Косів.

«Гуцульский край», №45, 6.11.2015 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту