Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Активний старт міської ради

Після минулорічних виборів до місцевих рад кадрові зміни відбулися у багатьох виконавчих комітетах Косівщини. Оновився депутатський корпус рад.

Приємним фактом стало те, що новообрана команда Косова почала активно діяти вже на старті своєї діяльності, а не на фінішній прямій. Практично кожного робочого дня у місті кипить робота — щось ремонтують, встановлюють, облаштовують… Це тішить і вселяє надії на перетворення районного центру у справжню, а не декларовану, перлину Карпат. У цьому номері «ГК» ми розповімо про те, як міська рада вирішує одну з найболючіших проблем Косова.

— Найактуальнішою для нашого міста є тема вивезення твердих побутових відходів, — каже міський голова Юрій Олександрович Плосконос. — Щоб її вирішити, треба в першу чергу створити умови для цивілізованого збору сміття. Для цього облаштовуємо більше десяти спеціальних майданчиків. Поступово відмовляємося від старих баків ємністю 0,7 куб. м і переходимо на пластикові, німецького виробництва, ємністю 1,1 куб. м. Вони на колесах, мають кришки, тому всередину важко проникнути гризунам і мухам. На спорудження майданчиків у міському бюджеті передбачено 100 тисяч гривень. На купівлю контейнерів — 220 тисяч гривень. Закуплено 40 штук. Зараз більшість майданчиків уже функціонують, решта — у стадії завершення.

Юрій Плосконос розповів, що з 2011 року перестало функціонувати місцеве сміттєзвалище. Відтоді всі тверді побутові відходи з Косова доводиться возити на відстань 52 км (в один бік). Це призвело до подорожчання таких послуг і амортизаційного зносу автомобілів комунальної служби. Тому міська рада внесла зміни у порядок вивезення сміття.

— Раніше міська рада укладала договір з приватним підприємцем на надання цих послуг, — пояснює Юрій Плосконос. — Він раз на тиждень робив одну ходку з приватного сектору і одну — з комунального (багатоповерхівок). Це не задовольняло потреби Косова. Міська рада провела конкурс на вивезення сміття. Його виграла наша комунальна служба. З приватного сектору вона вивозить ТПВ своїми автомобілями, а з комунального (з майданчиків) їх забирає потужний сміттєвоз іванофранківської фірми, з якою було укладено договір субпідряду Така схема діє з 1 квітня. З’ясувалася цікава деталь — обсяг сміття у комунальному секторі тепер у вісім разів більший. Виникає питання: куди його дівали раніше? Відповідь напрошується сама — у річку, на стихійні сміттєзвалища біля мостів, усі рови на об’їзній дорозі були ним засипані. Раніше було укладено лише 700 договорів. А в Косові є 3500 квартир і будинків. Зараз ситуація змінюється. Підписано понад тисячу угод. Вивезення сміття з території міста коштує майже 60 тисяч на місяць. А отримуємо від жителів за ці послуги лише 30 тисяч. Тому поки що доводиться доплачувати різницю з міського бюджету. На жаль. Можна було б використовувати ці кошти на інші потреби Косова. Наше завдання — переконати всіх жителів у необхідності платити за вивезення сміття.

З цією метою міська рада веде роз’яснювальну роботу у соціальних мережах. Долучили до неї школярів міської ЗОШ №1. Разом з учителями діти розробили флаєри і під час навчальної практики будуть навідуватися до жителів тих будинків, які ще не уклали угоди на вивезення сміття, переконуватимуть їх у необхідності це зробити. Міський голова і депутати звернули увагу на те, що в центральній частині міста є прогалини довжиною 150-200 метрів, на яких не було жодної урни. Помітили проблему і відразу почали її вирішувати. Купили більше 70 урн на загальну суму 36 тисяч гривень. Половину вже встановили у проблемних місцях.

— Місто стало набагато чистішим, — радіє міський голова Юрій Плосконос. — Якщо людям запропонувати цивілізовані умови збору сміття (урни, контейнери, майданчики), громадяни також починають поводити себе цивілізовано. На жаль, є ще і чимало таких, хто цього не робить. Викидають сміття у недозволених місцях, висипають його на вулицю у вихідні дні або відразу після проїзду сміттєзбирального автомобіля. З такими нечупарами доводиться і боротися. Регулярно проводимо рейди, порушників штрафують на солідні суми — понад тисячу гривень. Плануємо встановити у місті камери відеоспостереження, щоб попереджувати такі та інші правопорушення. Хотілося б також, щоб жителі міста не висипали у контейнери листя, папір, гілля, траву — те, що можна утилізувати на присадибній ділянці.

Міський голова Юрій Плосконос зауважив, що бюджет міста становить понад 5 мільйонів гривень. З цих коштів 750 тисяч заплановано на благоустрій (на рік). Через подорожчання вартості різних послуг і пального їх може не вистачити. Відрадно, що новообраний депутатський корпус міської ради не легковажить цією проблемою і не має наміру зменшувати відповідну статтю витрат.

— Питання благоустрою є дуже важливими, — переконаний Юрій Плосконос, — адже йдеться про санітарний стан міста, його зовнішній вигляд, привабливість для туристів і зацікавлення інвесторів. Тому і надалі приділятимемо цим питанням постійну увагу.

Аліса Мудрицька.
«Гуцульський край», №21, 3.06.2016 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту