Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Від малих справ — до великих

«Гуцульський край» продовжує розповідь про діяльність Косівської міської ради. її новообраний голова і депутатський корпус вирішили почати свою діяльність з малих, але щоденних справ. Хочеться вірити у те, що кількість з часом зростатиме і переросте в якісні для міста зміни.

Найбільшою і найскладнішою проблемою Косова є водопостачання і водовідведення. У районному центрі воду подають тричі на тиждень, лише ввечері, тільки впродовж двох-трьох годин. Колишній голова РДА Ярослав Шинкарук, який тривалий час працював у міліції, на одній з нарад з обуренням вигукував: «У тюрмі воду подають цілодобово, а в Косові — три рази на тиждень і по кілька годин». На жаль, ця проблема має хронічний характер, потребує величезних коштів. Міська рада вирішити її самотужки не може. Але рук не опускає. Написала звернення до обласної ради з проханням співфінансувати ці роботи. Розроблено проектно-кошторисну документацію. Реконструкцію косівського водогону включено у державну програму. Коли виділять кошти — невідомо. Але міська рада не опускає рук і робить те, що їй цілком під силу.

Депутати звернули увагу на територію водозабору, розташованого у с.Вербовці. «Це охоронна зона, стратегічний об’єкт місцевого значення, — пояснює міський голова Юрій Плосконос. — Є ряд вимог, відповідно до яких така територія має охоронятися або принаймні мати паркан. Коли ми прийшли до влади, з’ясувалося, що жодної з цих вимог не було виконано. Тому перш за все ми встановили огорожу. На водоочисних спорудах є підстанція. Дах над нею прогнив, у дощові дні вода просочувалася всередину, капала на електрообладнання. Ми зробили новий двоскатний дах з металопрофілю. На це витрачено 24 тисячі гривень з міського бюджету.

На території водозабору є будиночок, у якому перебувають (позмінно) два працівники. їхнє завдання — помпувати воду у резервуари в нічний період (тоді тариф на електроенергію нижчий). Умови, в яких вони працювали, були жахливими: дах протікав, вікна без шибок, заклеєні целофаном. У приміщенні холодно взимку. Ми капітапьно відремонтували цю будівлю, перекрили дах, встановили металопластикові вікна і двері, а також сучасний економний опалювальний прилад. Вартість усіх, згаданих вище робіт становила 191 тисячу гривень».

Міські депутати звернули увагу на нестандартні кришки каналізаційних колодязів. «Останніх 10–15 років я не бачив, щоб у місті міняли каналізаційні люки на проїжджій частині, — каже Юрій Плосконос. — Місцеві комунальники вигадали «ноу-хау» — наварювали на люки кутники, прикручувапи пластини. Це становило небезпеку для транспортних засобів і людей, не відповідало технічним та естетичним нормам».

Міська рада замовила і купила 19 нових чавунних люків, які витримують навантаження 25 тонн. На кришках зроблено напис «Косів», щоб відбити у злодіїв охоту вкрасти їх, а якщо вкрадуть, — легше буде розшукати — і кришки, і зловмисників. Купили також п’ять нових решіток для зливної каналізації.

Ціна однієї кришки люка становить 2503 грн. Але з’ясувалося, що роботи з демонтажу старих і монтажу нових вартуватимуть понад три тисячі (це тільки за один люк). Голова і депутатський корпус міської ради вирішили діяти по-газдівськи. Замість того, щоб платити 60 тисяч сторонній фірмі, вирішили підтримати міське комунальне підприємство. «Ми закупили необхідне для таких робіт обладнання, — розповів нашому часопису Косівський міський гопова Юрій Плосконос, — зокрема, пристрій для різання асфальту, 6-кіловатний бензогенератор, перфоратор, електрозварку та інше. Завдяки цьому і міське підприємство технічно оснастили, і кришки люків міняємо за набагато нижчу ціну».

Це лише один напрямок діяльності і невеличка часточка робіт, виконаних Косівською міською радою з початку своєї каденції. Активна діяльність з благоустрою у Косові триває.

Аліса Мудрицька.
«Гуцульський край», №22, 10.06.2016 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту