Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Хочемо гарних доріг? Будемо мати!

Жителі та гості Косова приємно вражені роботою міської влади. Зокрема людей тішить ремонт доріг. Бо ще донедавна дорожнє покриття чи не всіх міських вулиць було в катастрофічному стані. При загальній протяжності косівських доріг — 55 км, більша половина потребувала капітального ремонту. Дізнаємося про вже зроблене і про те, що ще планують зробити у міського голови Юрія Олександровича Плосконоса.

Цьогоріч міська рада затвердила перелік черговості вулиць, на яких мали проводити ремонтні роботи. «Створюючи цей перелік, ми брали до уваги інтенсивність руху на тих чи інших ділянках доріг, також хотілося в першу чергу відновити ті вулиці, які ведуть до шкіл, щоб нашим дітям було зручно та безпечно ходити», — говорить Юрій Олександрович.

Якщо стан центральних вулиць більш-менш задовольняв косівчан, то на дороги Москалівки вони частенько скаржились. Отож, спершу взялися за дві ділянки саме там — почали ремонтувати відтинки вулиць Я.Мудрого та Б.Хмельницького (ті, що ведуть до ЗОШ №1).

Вулицю Ярослава Мудрого вирішили покривати бруківкою. До слова, Косівська міська рада від імені громади щиро дякує приватним підприємцям Петрові Климу і Василеві Павлюку за те, що саме вони в короткі терміни, якісно і недорого від-ремонтували цю вулицю. Загальна вартість робіт на цій ділянці дороги склала всього 386 тисяч гривень. Потім купили та встановили тут нові дорожні знаки. Підприємець Андрій Бурдяк подарував дорожнє дзеркало для зручного виїзду з вулиці. А громада, яку зорганізував о. Ростислав Близнюк, надійно його встановила.

Нове асфальтне покриття по вулиці Хмельницького (а було замінено основу, зроблено верхній шар — товщиною 5 см) теж приємно дивує. Тут збудували підпірну стінку, замінили бордюри, підсипали узбіччя щебенем. Загалом на цю частину вулиці з міського бюджету витратили 950 тисяч гривень. За якісне виконання ремонтних робіт міська влада висловлює подяку підприємцеві Василю Зеленевичу та його бригаді.

Неабияк важливо було привести в належний стан і провулок Шевченка, який, по суті, є найкоротшим шляхом від районної лікарні до центру міста. Цей відтинок дороги також вирішили покривати бруківкою. Для того, щоби дорога служила довго, її не розмивала вода під час дощів, тут облаштували дощові відливи. «Загальна площа дорожнього покриття цього провулка становить 2696 кв.м. Один квадратний метр бруківки разом зі встановленням вартує 350 гривень (як і на вулиці Я. Мудрого, до речі, виготовленням і встановленням бруківки займались знову ж таки Петро Клим і Василь Павлюк). Отож, провулок Шевченка обійшовся нам майже у 950 тисяч гривень», — підраховує Юрій Олександрович. А ще було облаштовано під’їзд до дитячого садочка «Сонечко».

Чимало косівських вулиць потребували порівняно незначного ремонту. «На жаль, — каже міський голова, — на «ямковий» ремонт у цьогорічному бюджеті закладено невелику суму — всього 148 тисяч гривень. Проте плануємо врятувати наявне дорожнє покриття на вулицях Лісній, Середній, Над Гуком, Павлика. У подальших планах — усунення аварійності по вулиці Шевченка».

Юрій Олександрович у розмові згадує про арку часів Австро-Угорщини, часткове руйнування якої призводило до постійного підмивання вулиці Івана Франка. Арку вдалось відновити, а проблему підмивання вулиці — усунути. На нових тротуарах на вулиці Франка облаштували перила.

Загалом, скільки б всього не було у планах команди міської влади, все обмежується бюджетом. На сьогодні із 5 мільйонів 120 тисяч гривень міської казни, більше 40% склали витрати саме на ремонтні дорожні роботи.

Позитивних відгуків про оновлені дороги багато. Люди тішаться, що їхнім дітям не доведеться долати гострі виступи та глибокі ями на шляху до школи. Раді водії, бо не потрібно буде ремонтувати автівки відразу ж після кількох поїздок по розбитих вулицях.

«Ми дуже задоволені! Тепер часто катаємось з дітьми тут на роликах, велосипедах», — з усмішкою говорить жителька сусідньої вулиці Леся Мартинюк.

Ольга Антоненко.
«Гуцульський край», №30, 5.08.2016 року


One Reply to “Хочемо гарних доріг? Будемо мати!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту