Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Звіт Косівського міського голови

В 2016-му році обсяги фактичних надходжень за рік складуть приблизно 8 680 тис. грн. З них 1 млн. 170 тис. — кошти, витрачені на утримання апарату ради. Решта — кошти, за які проводились будівельні роботи, капітальні та поточні ремонти об’єктів комунальної власності, здійснювався благоустрій, закуповували товари та послуги.

Сміття

Однією з найактуальніших у місті була проблема збору та захоронення ТПВ. Всі добре пам’ятають стихійні сміттєзвалища біля пам’ятника Т.Шевченкові, в центральній частині міста.

Міська рада розробила нову концепцію організації збору і вивезення ТПВ в місті. Було проведено конкурс, який виграв косівський «Водоканал». У місті збудовано 10 сміттєвих майданчиків (на суму 210402 грн.). Закуплено 40 німецьких пластикових євроконтейнерів об’ємом 1,1 куб. м ( 5,5тис грн./шт.) на суму 220 тис. грн. Проблему ускладнює те, що Косівський район — чи не єдиний в області, де немає сміттєзвалища. Два сміттєвози, які є у власності «Водоканалу» — в поганому технічному стані.

Тому знайдено підрядника, який забирає сміття у центральній частині міста зі сміттєвих майданчиків. ТПВ з приватного сектора забирають наші сміттєвози, пізніше його перевантажують у великий сміттєвоз. Для швидкого перевантаження закуплено стрічковий конвеєр вартістю 180 тис. грн. Почато роботу із укладення договорів між жителями міста та «Міськводоканалом». На сьогоднішній день оформлено біля 2000 договорів, що складає біля 60% господарств.

Одночасно було організовано толоки з ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Закуплено та встановлено вуличні урни для сміття (70 штук) на суму 35860 грн. Вищезгадані заходи призвели до того, що ситуація із вивезенням ТПВ значно поліпшилася. Міська рада подала заявку на обласний конкурс, за результатами якого ми отримали перемогу, і наша громада визнана «громадою кращого довкілля» в області. Хочу наголосити, що це не означає, що Косів є найчистішим містом в області. Це скоріше означає, що в звітному році ми доклали найбільше зусиль для вирішення цієї проблеми.

Дорожня інфраструктура

Другою важливою проблемою у місті є стан доріг.

У звітному році було проведено ямковий ремонт на суму 247 тис. грн.: — на вулицях Незалежності, Бандери, частково — Небесної Сотні, Франка, Гоголя, Лісній, Середній, Стефурака, Над Гуком.

Деякі моменти ямкового ремонту в 2016-му році, зокрема терміни, нас не влаштовують. Зроблено відповідні висновки, які будуть враховані при плануванні відповідних робіт в наступному році.

Капітально було відремонтовано частину вул. Я.Мудрого (бруківка), на суму 343193 грн.; пров. Шевченка (бруківка) — 893188 грн., вул.  Хмельницького — 1231125 грн.

В процесі капітального ремонту доріг зіткнулися з проблемою водовідведення. Робити нове покриття нема змісту, поки не відведені дощові води. Тому під час ремонту пров. Шевченка було збудовано дощову каналізацію довжиною біля 100 м вартістю 235473 грн. По вул.  Хмельницького збудовано дощову каналізацію біля 100м вартістю 75 тис. грн. Також частково зроблено відведення води з потічка по вул.  Каменистій. Вартість робіт — 13026 грн.

На відремонтованих вулицях, а також на проблемних ділянках міських доріг, встановлено дорожні знаки та сферичні дзеркала, всього на суму біля 20 тис. гривень.

Прекрасно усвідомлюючи наявність проблем у місті з рухом і паркуванням транспорту, міська рада розробила схему організації дорожнього руху в центральній частині міста. Вартість — 82901 грн.

З метою поліпшення умов безпеки пішоходів було облаштовано перила по вул. Небесної Сотні довжина 25 м (вартість 26120 грн.), а також перила на містку по вул.  Стефурака (12504 грн.) Також було виконано певний обсяг робіт з поліпшення комфорту для пішоходів.

Відремонтовано покриття (бруківкою) тротуару та заїзду в буд. №42 по вул.  Незалежності (вартість 87158 грн.).

Облаштовано бруківкою пішохідну доріжку довжиною 180 м, яка сполучає вул.  Пішу з вул.  Хмельницького, вартість — 179367 грн., відремонтовано частину тротуару по пров. Шевченка, а також з міського бюджету було виділено 11500 грн. на співфінансування будівництва пішохідної доріжки до ЗОШ №1, зроблено перші 100 метрів пішохідної зони по вул. Над Гуком (вартість — 195274 грн.). Також відремонтовані лавки на площі Незалежності (вартість — 36475 грн.).

Берегоукріплення

Дуже великою проблемою у нашому місті є питання берегоукріплення.

В звітному році міська рада виконала такі роботи: капітальний ремонт підпірної стінки та тротуару для пішоходів на перехресті вулиць Франка та Ірчана (вартість — 195274 грн.); капітальний ремонт переїзду через автодорогу Косів–Верховина (вартість — 41428 грн.).

Також збудовано габіонне берегоукріплення по вул.  Стефурака (вартість — 201914 грн.).

Міська рада виготовила проектно-кошторисну документацію на берегоукріплення по вул.  Над Гуком (вартість — 53000 грн.).

Вуличне освітлення

Основними проблемами системи вуличного освітлення в місті були: наявність великої кількості застарілих ліхтарів з лампами, які споживали велику кількість електроенергії, неізольовані кабелі.

Тому основні кроки, які були зроблені в звітному році для вирішення цієї проблеми, — закупівля сучасних світодіодних ліхтарів, проведення нових ліній і перетягування наявних ізольованим кабелем і заміна енергоємних ламп на енергозберігаючі. Було закуплено 135 ЛЕД ліхтарів і поворотних кронштейнів на суму 216467 грн.

Світлодіодні ліхтарі встановлено на вулицях:

  • Вітовського, Шашкевича, Шкрібляка, пров.Ірчана,частково — вул.  Ірчана. Загальна довжина лінії — 2,2 км. Встановлено 30 ліхтарів, вартість робіт — 66164 грн.;
  • Дудаєва та вул. Тиха — 17 ЛЕД ліхтарів та вул.  Сковороди — 4 звичайні ліхтарі, загальна вартість — 35 тис. грн.
  • вул.  Незалежності (від магазину «Продмаркет» до управління юстиції) — 27 ліхтарів;
  • пров. Шевченка — 8 ліхтарів, вартість — 15144 грн.;
  • вул.  С.Бандери — 20 ліхтарів, вартість — 31410 грн.
  • до кінця року заплановано закінчити капремонт вул.  І.Франка — 35 ЛЕД ліхтарів.

Демонтовані ліхтарі реставрують, обладнують економними лампами та встановлюють на вулицях, де здебільшого взагалі ніколи не було освітлення, та додають на проблемні ділянки діючих ліній.

Звичайними ліхтарями було освітлено такі вулиці: пров. Драгоманова, пров. Туристичний, вул.  Івасюка, вул.  Карпатська, пров.  Павлика, вул. Туристична.

Комунальне підприємство

За звітний період проведено ремонтні роботи на об’єктах комунальної власності, а саме: відремонтовано дах на підстанції, яка забезпечує електроенергією водоочисні споруди, вартість ремонту — 25279 грн.

Також відремонтовано будівлю чергового персоналу на водозаборі та зроблено огорожу свердловин, вартість — 19494 грн.

Закуплено інструменти та обладнання для міського комунального підприємства: дві мотокоси на суму 11 тис. грн., каналізаційні люки — 19 шт. і 5 зливоприймачів на суму 60276 грн., бензогенератор та інверторний електрозварювальний пристрій, загальна вартість — 20700 грн., бензоріз — 28800 грн., сніговідкидач — 17600 грн., 5 біотуалетів загальною вартістю 46000 грн.

 

На виконання програми розвитку спорту за звітний період було здійснено наступні заходи:

  • співфінансування будівництва спортивного залу в ЗОШ №2 у розмірі 350тис. грн.;
  • співфінансування кіпвлі та встановлення тренажерних антивандальних майданчиків, які встановлено біля ЗОШ №1 та ЗОШ №2 — 90000грн.
  • з міського бюджету виділено 50000 грн. на екіпірування футбольної команди;
  • 8000 грн. було виділено на закупівлю м’ячів для тренування дітей у ДЮСШ та 80000грн. — на тренувальні збори та витрати на участь в обласних змаганнях нашої футбольної команди;
  • 10000 грн. — для підготовки траси для проведення мотоциклетного чемпіонату України з кантрі-кросу;
  • 25000 грн. — на співфінансування змагань з екстремального ендуро «Руба грунем»;
  • придбання спортивного інвентарю для клубу «Богатир» — 20935грн.

Програма розвитку культури Профінансовано 25000 грн. для придбання сценічних костюмів для ансамблю «Сонячна струна»; 96000грн. — для проведення фестивалю «Лудинє».

Також міська рада виділяла кошти на наступні програми:

  • програма з пожежної безпеки — виділено 30000 грн., на які закуплено 20 сучасних німецьких пожежних шоломів;
  • програма стерилізації безпритульних тварин, виділено 15000грн.;
  • програма розвитку надання адміністративних послуг — 20000 грн. для УДМС;
  • допомога ЦРЛ для транспортування медичного обладнання — 10000грн.;
  • програма відновлення громадських криниць — відновлено криницю на вул. Середній — 5765грн.;
  • надання матеріальної допомоги жителям міста — 60000грн.;
  • програма видалення аварійних дерев — майже 40000грн.;
  • демонтаж восьмирічної школи — 85000грн.

У звітному році зроблено перші кроки до відновленню басейну.

Укладено договір на розробку концептуальної стратегії відновлення водного об’єкта. Вартість — 60 тис. грн., в цьому році оплачено аванс — 20 тис. грн. На завершення хотілося б повідомити про приємніші речі — купівлю житла дітям-сиротам. Міська рада виділила 120 тис. гривень на придбання квартири в центрі міста, загальна вартість якої — майже 700000 грн.

Також, користуючись нагодою, хотілося б подякувати депутатам обласної ради за сприяння у виділенні коштів у сумі 450000 грн. на встановлення 67 сучасних енергозберігаючих вікон у ЗОШ №1.

Висловлюю величезну подяку громадським активістам, активу депутатського корпусу, завдяки яким протягом року проводились толоки, на високому рівні було організовано фестиваль «Лудинє», спортивний фестиваль «Руба Грунем» та інші заходи. Без вашої активної участі сьогоднішній звіт був би набагато коротшим і скромнішим.

Юрій Плосконос, Косівський міський голова.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту